İşte WhatsApp'ta online görünmemenin yolu!

WhatsApp kullanıcıları Facebook ve Viber gibi uygulamalarda olmayan görünmezlik uygulamasıyla kimseye durum bilgisini yansıtmıyor.

İşte WhatsApp'ta online görünmemenin yolu!
Popüler anlık mesajlaşma yazılımı Whatsapp’ta Facebook, Viber gibi pek çok sohbet uygulamasında olmayan bir özellik var: Durum gizleme… Yani siz karşınızdakiyle konuşurken Çevrimiçi görünmek istemediğinizde bunu yapabiliyorsunuz ve böylelikle kimse sizin ne zaman Whatsapp’a girdiğinizi göremiyor. 
 
iPhone’larda bunu yapmak mümkün olsa da ilginçtir ki Android ve BlackBerry cihazlarda böyle bir ayar bulunmuyor. Bu nedenle üçüncü parti uygulamaları kullanmak zorunda kalıyorsunuz.
 
Öncelikle iPhone’da görünmez olmak için Ayarlar’a girmeli, daha sonra Sohbet Ayarları kısmından Gelişmiş Ayarlar ve Son Görülme Zamanı’na gelerek buradaki ayarı kapatmanız gerekiyor.
 
Böylece iPhone’larda artık kimse sizin durum bilginizi göremez. Eğer bu ayarı tekrar değiştirmek ve durum bilginizi paylaşmak isterseniz 24 saat süresince beklemek zorunda olduğunuzu da söyleyelim.
 
Whatsapp bu şekilde kullanıcıların kafasına göre bu ayarla oynamaması için bir çözüm bulmuşa benziyor. O yüzden durum bilgisini uzun vadede paylaşmak isteyip istemeyeceğinizi iyi düşünün.
 
Son olarak durum bilginizi gizlediğiniz anda artık Whatsapp’taki diğer kullanıcıların durum bilgilerini de göremezsiniz. Yani siz görünmez olduğunuzda arkadaşlarınız da size otomatik olarak görünmez olacaktır.
 
Kaynak: Hürriyet
Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2013, 15:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER