Bedava Umutlarım var.

Umut nedir?

Biraz soluklanmak istediğimizde. Umuda, umutlanmaya nasıl da ihtiyaç duyarız bazen.Uzun bir tünelin ucundaki ışığa ulaşmak gibi. Her şey öylesine ardı ardına gelmiştir ki, karanlıkta gün ışığını ararsınız adeta. Kendiniziçin değil, çevrenizdekiler için de yürekten istersiniz bir umut molasını. Bitmez tükenmez kaynaklardır onlar ancak çoğu kez fark etmeyiz, görmeyiz, önemsemeyiz, o an değerini bilmeyiz. Kısaca hem var, hem yokturlar. Umutlanacak ne çok şey var. Hayatın karamsarlığı, ağırlığı altında ışıltısıyla içimizi aydınlatan öyle çok umut kaynağı var ki...

Birçok şey umut verir bana 

Masumiyetleri, doğallıkları, saf ve katıksız sevgileriyle nasıl Umudu çağrıştırırlar bana Bebekler ve çocuklar. Dünyayı onların değiştirebileceklerini düşlemek bile rahatlatır insanı.

Gökyüzüne havalanan her uçurtma banaumudu düşündürür. Çocuklar her uçurmanın peşi sıra koştukça yeni diyarlara özgürce yelken açarlar.

Uğur böcekleri adından anlaşılacağı gibi üstü benekli kırmızı küçük böcekler de bir sevinç kaynağı olurdu. Onların gelişiyle eve sanki ferahlık, aydınlık dolardı

Sabah kuş sesleriyle uyanmak umudun habercisi değil mi?

Yeni doğan ayı gözleyip içinizden güzel şeyler dilemek.

Beklemek umutlanmak değil midir?

Güneşin yavaş yavaş dünyamızı aydınlatmasını, kocaman bir kırmızı tepsi gibi çıkışını izlemek. Her yeni gün;  yeni umutları, yeni başlangıçları simgeler. .

Bir hastane odasında yoğun bakımdaki hastanızın gözlerini açması, gülümsemesi.

Kemoterapi sonrası saçları dökülen bir hastanın saçlarının yeniden daha gür çıkmasıyla hayata yeni köprüler kurulur umutla.

Felç geçiren bir arkadaşınızın atacağı ilk adımlar "umuda yolculuk" başlatmaz mı?

Hurda olmuş bir arabanın içinden sağ çıkabilenler


Deniz kenarında denizdeki dalgaların sesi, denize yansıyan ışıklar, sudaki yakamozlar dünyanın kirliliğinden bizi uzaklaştırıp içimize umut salmaz mı?

Soğuk vurmuş, meyvesinin çoğunu kaybetmiş ağaçlarda tek tük açmaya başlayan çiçekleri gördüğünüzde umut ışığı yüzünüze yansımaz mı?

Yerin yüzlerce metre altındaki bir maden kazasından kurtulduğuna sevinemeden, arkadaşını kurtarmak için tekrar madene inen işçinin haberini okuyunca "insanlık" adına siz de umutlanıyor musunuz? 

Uluslararası yarışmalarda; sinema, müzik, sanat, spor alanında dereceye girmek, ülkemizin adının geçmesi geleceğe dair nasıl da umutlandırır, gururlandırır hepimizi


Umut yanı başımızda. Bazen beklemek, bazen yakalamaya çalışmak gerekiyor: Kendimizi daha iyi hissetmek için, enerji depolamak için, güç kazanmak,  yeniden yola devam edebilmek için.

Yeni yollara yeni umutlar ile devam etmek temennisi ile…

YORUM EKLE