TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu Ardeşen'de TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu Ardeşen'de

Okulların yüz yüze eğitime başladığı bugünlerde aynı zamanda okul ve eğitim sevgisinin aşılanması amaçlı yapılan etkinliklerden olan İlköğretim Haftası Rize’nin Ardeşen İlçesinde de çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Pandemi dolayısıyla uzun bir süre kapalı kalan ve uzaktan eğitim ile ders gören öğrenciler 2021-2022 Eğitim Öğretim yılında yüz yüze eğitim alacakları okullarının açılması ile büyük bir sevinç içerisinde.

Bu nedenle her yıl Eylül ayında yapılan İlköğretim Haftası kutlamaları kapsamında Ardeşen İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce bir dizi etkinlik tertip edildi.

Ardeşen İlçe Kaymakamlık önünde çelenk sunumuyla başlayan İlköğretim Haftası Kutlama programı Işıklı 60. Yıl İlkokulu bahçesinde devam etti. Programda İlçe genelinde ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri arasında günün anlam ve önemine ilişkin yapılan yarışmalarda dereceye girenlere ödüller verildi.

Kutlama etkinliğine Ardeşen Kaymakamı Ekrem Çeçen, Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kahya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Reşat Yazar, Daire Müdürleri, Oda Başkanları, Okul Müdürleri, Öğretmen, Öğrenci ve veliler katıldı.

Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kahya haftayla ilgili şunalrı kaydetti; “ 2021-2022 Eğitim Öğretim yılının açılışı nedeniyle ilçemizde düzenlenen ilköğretim haftası törenlerine katıldık. Yüz yüze eğitim özlemi bitti, okullarımız öğrencilerine kavuştu. Okul bahçeleri ve sınıflar öğrenci sesleriyle buluştu. Eğitim öğretim yılının ülkemize hayırlı olması dileğiyle. İlköğretim haftası kutlu olsun.” İfadelerinde bulundu. 

Ardeşen Kaymakamı Ekrem Çeçen İlköğretim Haftasıyla İlgili şunları kaydetti; “ Kıymetli Öğretmenlerimiz ve sevgili çocuklar öncelikle İlköğretim Haftanızı kutlarım; Hepimize hayat boyu yol gösterecek kaynağın,  hiçbir şeyin bozamayacağı alışkanlıklar kazanmaktan geçtiğinin farkındayız. Bu yüzden bilimden, sanattan, kültürden ve spordan zevk almayı öğrenmemiz gerekiyor. Ancak bu sayede öğrenmeyi sürekli kılabiliriz. Çocuklarınızı bilgi ve erdemle donatabiliriz.

İlham verici, farkındalık yaratıcı etkinlikler içeren projelerimiz eğitim ortamlarımızı yeni eğitim öğretim yılında da renklendirmeye devam ediyor. İnanıyorum ki, öğrenmeyi sürekli kıldığımız zaman kendimizi, okulumuzu ve hayatımızı yeni baştan keşfederiz. Bu duygu ve düşüncelerle 2021-2022 Eğitim Öğretim yılında başlayan yüz yüze eğitim ve akabinde içinde bulunduğumuz İlköğretim Haftasını kutlarım.

Ardeşen İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Reşat Yazar İlköğretim Haftası dolayısıyla şunları kaydetti; “ Çocuklarımız, bizim en değerli varlıklarımızdır. Onlar için ne kadar çaba sarf etsek azdır. Kıymetli velilerimiz; Sizlerin de bu bilinçle her zaman çocuklarınızın yanında olduğunuzun farkındayız. Geleceğimizin güvencesi çocuklarımızın iyi bir eğitim almaları hepimizin ortak hedefidir. Çocuklarımızın sporla, sanatla, kültürle, müzikle çok yönlü olarak buluşmalarına destek olmalıyız. 

Hiç şüphesiz bu süreçte çocuklarımıza duyduğumuz güveni ve desteği sürekli kılmayı öğrenmemiz gerekiyor. Bu vesileyle, ülkemizin eğitim hedeflerini birlikte gerçekleştirmeyi başarmak için çoklu iş birliklerini hayata geçirmenin çok değerli olduğunu bir kez daha hatırlatmak istiyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle tekrar İlköğretim Haftası'nı kutluyorum, 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılının sevinçleriyle ve başarılarıyla unutulmayacak bir öğrenme yolculuğu olmasını temenni ediyorum.” İfadelerine yer verdi.

Öte yandan; 2021-2022 Eğitim ve Öğretim yılı için yüz yüze açılan okulların sağlıklı ve güvenli bir şekilde açık kalması için uygulanacak pandemi tedbirleri çok önemlidir. 

Bu doğrultuda gerek okul müdürlerimizin gerekse Milli Eğitim camiasındaki yetkililerin gerek okul içi, gerek okul bahçesi ve servislerde çocuklarımızı yakından ilgilendiren maske, mesafe ve hijyen konusunda gerekli hassasiyeti gösterdiklerine inancımız tamdır.