Rize Milletvekili Muhammed Avcı, "Yerel seçimi yerel seçim olmaktan çıkartmak istiyorlar."

AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Rize Milletvekili Muhammed Avcı, "Yerel seçimi yerel seçim olmaktan çıkartmak istiyorlar." dedi.

Rize Milletvekili Muhammed Avcı, "Yerel seçimi yerel seçim olmaktan çıkartmak istiyorlar."

AK Parti Ardeşen İlçe Başkanlığınca düzenlenen Ardeşen ve Tunca aday tanıtım toplantısında konuşan AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Rize Milletvekili Muhammed Avcı, Adeşen'deki CHP ve İP ittifakıyla ilgili konuştu.

Avcı, "Ardeşen de karşımızda kimler var? Cumhuriyet Halk Partisi ile İyi Parti birleşmiş burada bizim karşımızda bir mücadele ortaya koyuyorlar. Peki vitrine baktığımız zaman sadece bu ittifaktan ibare bir tablomu var karşımızda? Evet, CHP ve İyi Parti var gibi ama mağaza içerisine girince karşınıza her Türlü Gayri Yasal örgüt ve organizasyon çıkıyor. Mağaza içine giriyorsunuz FETÖ orada. Başka tarafa döneyim diyorsunuz PKK orada. HDP'yi ise siyasi strateji gereği yanlarında  tutmak istemiyorlar ama HDP'nin eş genel başkanı çıkıp bütün stratejiyi ifşa ederek her şeyi ortaya koyuyor. Diyor ki "Biz Güneydoğuda Ak Partiyi Mağlup edeceğiz. Ülkenin diğer bölgelerin de ise Ak Partinin Kaybetmesi için siyasi partilere destek vereceğiz diyor. Şimdi Ardeşen'de kimlerin kimlerle kol kola girdiğini bilmemiz lazım ve teşkilat olarak halkımıza anlatmamız lazım. Mesele sadece CHP ve İyi Parti meselesi değil, mesele başka, hesap başka." ifadelerini kullandı.

Avcı, “Aday belirleme süreçlerinde AK Parti’mizin içerisinde son derece özgür ve demokratik bir ortam vardır. Herkes gelir kendi fikrini özgürce beyan eder. Ben böyle düşünüyorum der. Bizi diğer partilerden ayıran en önemli nokta ise aday belirlendikten sonra teşkilat disiplini devreye girer. O adaya karşı olanlar bile artık benim adayım budur der. Ardeşen teşkilatı muazzam bir kardeşlik ortaya koymuştur.” diye konuştu

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2019, 10:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
alı kır
alı kır - 10 ay Önce

ayıptır ayıp bu sözleri söyeleyene de bu sözleri alkışlayanlarada yazıklar olsun.

SIRADAKİ HABER