Milliler Yeni Bir Tarih Yazmak İçin İtalya Yolcusu

Rafting camiası Türkiye'nin son yapılan Avrupa ve Dünya şampiyonalarındaki birinciliğini konuşurken, Türk Milli Rafting sporcuları ve kafile 20-25 Temmuz 2018 tarihleri arasında İtalya’da yapılacak olan dünya şampiyonasına kilitlenmiş durumda.

Milliler Yeni Bir Tarih Yazmak İçin İtalya Yolcusu

Rafting camiası Türkiye’nin son yapılan Avrupa ve Dünya şampiyonalarındaki birinciliğini konuşurken, Türk Milli Rafting sporcuları ve kafile 20-25 Temmuz 2018 tarihleri arasında İtalya’da yapılacak olan dünya şampiyonasına kilitlenmiş durumda.Raftingde gelmiş geçmiş tüm başarıları egale ederek son yapılan dünya şampiyonasında dört disiplinde de birinci olarak genel klasmanda Japonya’da dünya kupasını kaldıran Türk Milli Rafting takımı şimdi yeni bir rekora imza atmak için gün sayıyor.

 

 

WRF Dünya Rafting ikinci Başkanım ve Rafting Federasyonu Başkanı Fikret Yardımcı; Kafilenin oluşumunda Raftingin sporunu aktif şekilde yapan Rize İlimizden 12, Tunceli İlimizden 3, Muğla İlimizden 4, İstanbul İlimizden 4, Düzce İlimizden 1 ve Artvin İlimizden 1 olmak kaydı ile çeşitli il ve ilçelerinden sporcular seçtik, teknik heyet oluşturduk. İtalya’da düzenlenecek olan bu dünya şampiyonasına çok ciddi hazırlandık halı hazırda elimizde tuttuğumuz son Avrupa ve Son Dünya şampiyonalarının birincilik unvanları var ve bu Ünvarları da koruyacağız. Milli şuurla donanmış kendine, takım arkadaşına, hocalarını ve kafileye inanmış genç, çevik, başarıya inanmış, bayrağına, milletine ve vatanına saygılı sporcularımız ülkemizi her platformda olduğu gibi bu şampiyonada da en iyi şekilde temsil edecektir. Ben öncelikle Cumhurbaşkanımıza, Spor Bakanlarımıza, Spor Genel Müdürümüze, bağlı bulunduğumuz Federasyona ve aziz Türk milletine kupa ve madalya sözü veriyorum. Bir Türk istediğinde her şeyi yapabilecek kapasitededir. Bunu 2017 Borjomi Gürcistan’da Avrupa birinciliği aldığımızda ve 2017 Osaka Japonya’da Dünya Birinciliği aldığımızda milli takımdaki sporcularımızın gözlerinde gördüm. Türk milletinin başaramayacağı ve aşamayacağı hiçbir engel yoktur, yeter ki inançlı olalım. Bu anlamda İtalya’da 20-25 Temmuz 2018 tarihlerinde yapılacak olan U19 – U23 – Dünya Rafting Şampiyonasında tüm sporcularıma ve kafileye başarılar dilerim. Diye konuştu.


 

Öte yandan yapılacak olan yarışmada Türk Milli Takım Sporcuları şu isimlerden oluştu.

İTALYA 20/25 TEMMUZ 2018 U19-U23 DÜNYA RAFTİNG ŞAMPİYONASI SPORCU KAFİLE LİSTESİ
NOT: Liste bakanlık onayına sunulmuştur. 
-------------------------- 
RAFTİNG -U-19 YAŞ ( ERKEK MİLLİ TAKIMI)
Metin Can PAPUÇ
Haldun KASIRGA
Ali Efe BUCAN
İbrahim KUK
Aytuğ KAPLAN
------------------------
RAFTİNG -U-23 YAŞ ( ERKEK MİLLİ TAKIMI
İmam Rabbani YILDIZ
Fatih ÖZKAN
Yavuz Selim ÖZTÜRK
Mertol EĞİLMEZ
Nihat TAŞKAN
-----------------------
RAFTİNG -U-19 YAŞ ( BAYAN MİLLİ TAKIMI)
Ceren FENER
Şara AKBAYIN
Sena ÖZYAPI
Ceren YAZIM
Yağmur Damla KIRIK
----------------------
RAFTİNG -U-23 YAŞ (BAYAN MİLLİ TAKIMI) 
Deniz DİMMER
Gözde AKSOY
Esra Nur ÇOLAK
Eda AVCI
Tijda YEŞİL
----------------------
RAFTİNG U -23 YAŞ MİX 1
Doğuş ÖNÇIRAK
Onur MEMOĞLU
Selenay MAKAR
Buket MADEN
Edanur YAZICI
----------------------
RAFTİNG -U-19 YAŞ MİX 1
İbrahim KUK
Metin Can PAPUÇ
Sena ÖZYAPI
Şara AKBAYIN
----------------------
RAFTİNG -U-19 YAŞ MİX 2
Haldun KASIRGA
Aytuğ KAPLAN
Ceren FENER
Ceren YAZIM
--------------------
RAFTİNG -U-23 YAŞ MİX 1
İmam Rabbani YILDIZ
Yavuz Selim ÖZTÜRK
Deniz DİMMER
Tijda YEŞİL
-----------------------
RAFTİNG -U-23 YAŞ MİX 2
Fatih ÖZKAN
Ali Efe BUCAN
Esra Nur ÇOLAK
Eda AVCI

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER