KODLARİZE’de Ardeşen’den Altı Proje Yarışacak

Rize Valisi Erdoğan Bektaş nezdinde başlatılan KODLARİZE Projesi kapsamında 22 Mayıs’ta yapılacak olan fuarda, Ardeşen’den 6 proje sunuma hazırlanıyor.

KODLARİZE’de Ardeşen’den Altı Proje Yarışacak

Rize’de yapılacak olan festival kapsamında il genelinden katılımcı projeler jüri önüne çıkacak. Bu anlamda Ardeşen ilçesinde birbirinden değerli projeler Ardeşen Kaymakamı Emrah Yılmaz Başkanlığında, Kaymakamlık Toplantı salonunda yapılan toplantı ile masaya yatırıldı.

Kaymakam Emrah Yılmaz Başkanlığında, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Reşat Yazar, Şube Müdürleri, İlçe Koordinatörleri ve Bilgisayar uzamları katıldı. Ardeşen genelinde 36 proje üretilirken, bu projelerde 57 öğrenci ve 9 öğretmen görev aldı.

Ardeşen Kaymakamlık Toplantı salonunda yapılan değerlendirme sonrası 3 robotik ve 3 Kodlama olmak üzere 6 proje, 22 Mayıs 2018 tarihinde Rize’de yapılacak olan KODLARİZE Festivalinde sergilenmek üzere seçildi.

Unutulmamalıdır ki; Çocuklarımıza imkan ve ortam verildiği takdirde üstesinden gelinmeyen sorun kalmaz. Yenilikçi nesiller için geleceğin yazılımsızlarını bizler yetiştirebiliriz.


Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2018, 03:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER