Eksilmez Genç ve Yeni Yönetimle Adaylığını Açıkladı.

Ardeşen Ticaret ve Sanayi Odasının 2 Nisan 2018'de yapacağı genel kurulda mevcut başkan Recep EKSİLMEZ yeniden aday olacağını açıkladı.

Eksilmez Genç ve Yeni Yönetimle Adaylığını Açıkladı.

Ardeşen Ticaret ve Sanayı odası Başkanı Recep EKSİLMEZ bu gün bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıda  2 Nisanda yapılacak olan Ardeşen Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerine genç ve yeni kadro ile adaylığını açıkladı ve basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Eksilmez'in yaptığı yazılı açıklama şu ifadeleri kullandı.

"2 Nisan 2018 tarihinde yapılacak olan Ardeşen Ticaret ve Sanayi Odası Meslek Komitesi ve Meclis Üyeleri Seçimi basın açıklamasıdır.

Çanakkale zaferinin 103. Yıldönümünde Afrin Zeytin Dalı harekâtında da millet olarak zafer elde ettik. Bu zaferde şehit ve gazilerimiz var. Şehitlerimize Allah’tan rahmet gazilerimize acil şifalar diliyoruz. Vatan uğruna yekvücut olduktan sonra aşamayacağımız hiçbir güç ve engel yoktur.

Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bu zamanda Ardeşen Ticaret ve Sanayi Odası Meslek Komitesive Meclis Üyeleriseçimine iki liste halindegirilmesi arzuladığımız bir durum değildir. Bizim dışımızda üyelerimizin içinden oluşturulmuş olan uzlaşma heyetine ben ve ekibim uzlaşma heyetinin vereceği her türlü kararına saygılı olup uyacağımızı beyan etmemize rağmen, diğer aday arkadaşların uzlaşmaya yanaşmamalarını üyelerimizin takdirine bırakıyoruz. Ardeşen için en iyi seçim atmosferi uzlaşma içerisinde tek liste ile yapılacak olan seçim idi. Ama maalesef gerçekleştirilemedi.

Yıllarca emek verip kendi mülkü olan binasında üyelerine hizmet veren bu kurumu odadan bihaber, mecliste hiç bulunmamış, sistemin nasıl işlediğini bilmeyen bir ekibe teslim etmenin doğru olmadığı kanaatindeyiz. Her seçim döneminde Ardeşen Ticaret ve Sanayi odası meclisi kendini yenileyerek yeni arkadaşlarımızın görev alması sağlandı. Yenilik ve istikrarın devamı için ekibimizin %38 ini yenileyerek yeniden meclis üyeliği görevine talip olup seçime girme kararı aldık.Adaylarımızın yaş ortalaması 47 olup genç bir kadro oluşturduk. Rakip arkadaşların yaş ortalaması 57 dir. Seçilecek olan meclis kendi içerisinde görevi en iyi yapacak Yönetim Kurulunu, Yönetim Kurulu Başkanını ve Meclis Başkanını seçeceğine inancımız tamdır.

Oda başkanlığım süresince bana ve sürekli yenilenip değişen ekibime destek veren ve fedakârlık gerektiren bu görevi bize layık görüp bizi seçen üyelerimize çok teşekkür ediyorum.

Ardeşen Ticaret ve Sanayi odası 5174 sayılı kanuna tabi olan Kumu Kurumu niteliğinde bir sivil toplum kuruluşudur. Odanın görev ve sorumlulukları kanunla belirlermiş olup buna göre faaliyetlerini sürdürür. TOBB bünyesinde düzenlenen istişare ve çalıştaylarda üyelerimizin sıkıntıları ve genel anlamda iyileştirilmesini istediğimiz sorunlarımız tarafımızdan dile getirilmiş ve değerlendirmeye alınmıştır. Şirket kuruluşlarında Ticaret ve Sanayi odaları Tek Durak Ofis olmuş ve tüm işlemler hızlanmıştır. Artık müteşebbis bir saat içinde sadece odamıza gelerek şirketini kurup fatura kesecek hale gelebiliyor. Oda ve faaliyet belgelerini odaya gelmeden online olarak sistemden alabilmektedir.

Görev süresince imkânlardâhilinde yaptığımız faaliyetleri kısaca özetlemek istiyorum;

 • TOBB ile kurduğumuz iyi ilişkiler neticesinde Doğu Karadeniz bölgesinde %50 katkı sağlanarak kendi hizmet binasını satın alıp hizmete başlatan ilk ilçe odası olduk.
 • Her yıl ihtiyaçlı 590 öğrencilerimize giyim yardımı yaptık.
 • Her ramazan ayında 550 muhtaç aileye gıda yardımı yaptık.
 • Başkanlığım süresince Ardeşen Ticaret ve Sanayi Odası üyelerimizin menfaatlerini daima ön planda tuttuk.
 • Rize’deki TOBB üyesi odalarla 3 ayda bir yaptığımız ekonomik istişare toplantılarına katılarak ilçemizin sorunları dile getirildi ve çözüm yolları arandı. Toplantıda çıkan sonuçlar ve öneriler ilgili bakanlığa iletilerek çözüm talep edildi.
 • Yerel yönetim ve STK’lar ile her zaman TSO olarak sağlıklı diyaloglar kurarak Ardeşen için odamızda yaptığımız planlamalarla birçok proje hayata geçirildi.
 • Odamız salonunda KOSGEB Hibe programı eğitim seminerleri düzenlendi.
 • Rize Valimizin katılımı ve bizim ev sahipliğimiz altında imalatçılara yönelik sektörel sorunların görüşüldüğü istişare toplantısı yapıldı.
 • Odamızda Ürün güvenliği ve Denetimi eğitim seminerleri düzenlendi.
 • KOSGEB il müdürünün katılımıyla birçok kez üyelerimize KOSGEB destekleri sunumu yapıldı.
 • KOSGEB Kobigel-Kobi gelişim destek programı eğitim semineri yapıldı.
 • Odamızda Mesleki yeterlilik eğitim seminerleri yapıldı.
 • Belediye Kültür Merkezi salonunda üyelerimize yönelik kişisel gelişim ve iletişim sorunları konulu seminer yapıldı.
 • Odamızda düzenlediğimiz 10 adet KOSGEB Girişimcilik kursu ile 300 gence girişimcilik sertifikası verildi.
 • KOSGEB iş birliği ile 3 adet girişimcilik semineri odamızda düzenlenerek 75 kişiye sertifika verilmiştir.
 • Son 4 yılda talep eden 31 üyemize Kapasite raporu tanzim edildi.
 • İmalat yapan bir üyemize Yerli Malı Belgesi verildi.
 • Nefes Kredisi ile 6 oda üyemize kredi kullandırıldı.
 • Odamız hizmet kalitesi yükseltilerek ISO 9001:2008 uluslararası kalite sistem standartları uygunluk belgesi alındı ve bu kalite de hizmet vermeye devam ediyor.
 • Ardeşen Ticaret ve Sanayi Odası Kalite Politikası, misyonu ve vizyonu olan bir oda oldu.

Oda Meslek Komitesive Meclis Üyeleri seçiminde iki yaşını doldurmuş bütün üyelerimizin bir oy kullanma hakkı mevcuttur. Her üye kendi meslek gurubundaki üyeye oy verebiliyor.

Ardeşen Ticaret ve Sanayi Odası üyelerinin Meslek Komitesive Meclis Üyeleri  seçiminde en doğru tercihi yapacaklarına inancımız tamdır. Tercihlerine saygı duyacağız.

Nisan 2018 Ardeşen Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi Aday Kadromuz:

 1. Meslek Grubu

Areksan Ekmek (Mehmet Özdoğan)

Tulunoğlu Makine (Ali Aslıyüksek)

 1. Meslek Grubu

Gülpen (Mehmet Bozkan)

Ayvazoğlu İnşaat (İsmail Ayvaz)

Hızır Alçın İnşaat (Hızır Alçın)

 1. Meslek Grubu

Demircioğlu Ticaret (Ahmet Demircioğlu)

Ay-sal İnşaat (Ayhan Hakyemez)

 1. Meslek Grubu

Borsa gıda (Dursun Çepoğlu)

Yaylacı Ağaç Ürünleri (Ercan Yaylacı)

 1. Meslek Grubu

Ela Mobilya (Recep Eksilmez)

Tutaste Perde (Sait Buçan)

 1. Meslek Grubu

Yapıtek Teknoloji (Mustafa Kemal Yazıcı)

Hamzaoğlu İletişim (Cemal Hızal)

“Nerede birlik, orada dirlik”.

Tüm üyelerime hayırlı ve bol kazançlar diliyor, Allah’a emanet ediyorum ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2018, 16:37
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kenan
Kenan - 2 yıl Önce

Hani gecen donem sondu blrakacaglnl soylemisti ne oldu

SIRADAKİ HABER