Bölgede Eşi Yok Ardeşen'de Açılışı Yapıldı

Ardeşen Belediyesi bünyesinde oluşturulan ve İstanbul Arnavutköy Belediyesinin önemli katkılarıyla tamamlanan Ardeşen Yöresel Yemekler Sofrası açılışı ve Gastronomi şenliği Rize Valisi Erdoğan Bektaş ve üst düzey protokol katılımıyla hizmete açıldı.

Bölgede Eşi Yok Ardeşen'de Açılışı Yapıldı

Doğu Karadeniz’de unutulmaya yüz tutan yöresel mutfağı ve damak tatlarını yeni nesillere aktarılmasında ön ayak olacak olan ve bölgenin tek yöresel yemekler sofrası konumundaki yerleşkenin açılış töreni ve Gastronomi şenliğine, Rize Valimiz Erdoğan Bektaş, Ardeşen İlçe Kaymakamımız Emrah Yılmaz, İl Genel Meclis Başkanım Mehmet Kazancı, İl Emniyet Müdürüm Sadettin Aksoy, Ev sahibi Ardeşen Belediye Başkanı Hakan Gültekin, Arnavutköy Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı, Çamlıhemşin Belediye Başkanım Osman Haşimoğlu, Tunca Belediye Başkanım Ahmet Naci Aytemiz,  RİBİAD Genel Başkanım Erol Aykut, Okan Üniversitesi Gastronomi Böl. Bşk. Yrd. Doç. Dr. İlkay Gök, Rize ve İlçelerinden Bürokrat ve Protokol Üyeleri, Siyasi Parti Başkanları, İl Genel Meclisi ve Belediye Meclis Üyeleri, Daire Müdürleri, Oda Başkanları, Muhtarlar Derneği Başkanları ve Muhtarlar, İş Adamları, STK Temsilcileri, İstanbul, Ankara ve İzmir’den Gelen ve Alanında  uzman Gurme, Gazeteci, Yorumcu ve Köşe yazarı, Basın mensupları ve çok sayıda davetli katıldı.

Ardeşen Belediye başkanı Hakan Gültekinin Açılış konuşmasının ardından sırasıyla RİBİAD Genel Başkanım Erol Aykut, Okan Üniversitesi Gastronomi Böl. Bşk. Yrd. Doç. Dr. İlkay Gök, Arnavutköy Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı, Ardeşen İlçe Kaymakamımız Emrah Yılmaz, Rize Valimiz Erdoğan Bektaş birer konuşma yaptı.


 

Konuşmaların ardından tesisin yapımında emeği olan Arnavutköy Belediye Başkanı Baltacıya, Ardeşen Belediye Başkanı Gültekin ve Rize Valisi Bektaş bölgenin simgelerinden olan naila 8 serender9 hediye etti.


 

Toplu kurdele kesiminin ardından yöresel yemek tadımı ve ikramlar yapıldı.
Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2017, 13:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER