Bakan BAK Talimat Verdi. Ardeşen'de İnceleme yapıldı

Rize’de Yapılacak Olan Gençlik Kampı İçin Start Verildi

Bakan BAK Talimat Verdi. Ardeşen'de İnceleme yapıldı

Spor Bakanlığından Heyet Ardeşen’de

Türkiye genelinde halı hazırda faaliyetlerini yürüten 36 gençlik kampında 120 bir genç sporcu yaz ve kış olmak üzere çeşitli faaliyetler yürütmekte. Bu anlamda Spor Bakanı Osman Aşkın Bak Rize’de yapılmasını arzu ettiği Gençlik Kampı için bölgeye bir  heyet gönderdi..

Geçtiğimiz günlerde Rize ve ilçelerinde birtakım incelemelerde bulunan Gençlik ve Spor Bakanı Oman Aşkın Bak, ilçelerde yaptığı incelemeler sonucunda yurt genelinde faaliyetlerini yürüten gençlik kamplarından birinin de Rize’de olmasını arzu ettiğini dile getirerek ivedilikle çalışmaların başlamasını istemişti.

Önceki hafta Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürü Emre Topoğlu ve beraberinde bir heyet Rize ve ilçelerinde bir dizi gezi ve incelemelerini tamamlayarak Ankara’ya döndü.

Heyetin yaptığı analizler doğrultusunda Rize’de belirlenen en uygun yer, ki bu “37. Gençlik kampının yapılması demek” projenin uygulamasına başlanacak.

Ardeşen belediye Başkanı Hakan  Gültekin çalışmalarla ilgili olarak yaptığı açıklamada ; Gençlik ve Spor yatırımları için saha çalışmalarımız sürmektedir. Yurt genelinde faaliyetlerini yürüten Gençlik Kamplarından birinin de Rize’de olmasını arzu eden Gençlik ve Spor Bakanımız hemşehrimiz Osman Aşkın BAK Beyin talimatlarıyla sahada yapılacak olan işlerle ilgili Gençlik Hizmetleri Genel Müdürümüz Emre TOPOĞLU ve beraberindeki heyetle bir dizi incelemelerde bulunduk.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2018, 11:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER