Ardeşen’e Kıyı Emniyet Birimi Kurulacak

Rize’nin Ardeşen ilçesinde Kıyı Emniyet Birimi kurulacak. Ardeşen Kıyı Emniyet Birimi Hopa-Trabzon arasındaki bölgeye hizmet verecek.

Ardeşen’e Kıyı Emniyet Birimi Kurulacak

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Basın Müşaviri Turan Özyanık, Koordinasyon Daire Başkanı Özkan Ökten, Suat Barlasdemiz, Trabzon Bölge Müdürü İhsan Gümrükçü ve Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Trabzon Bölge Müdürü Mustafa Bahar, Kıyı Emniyet Birimi kurulacak Ardeşen Limanında incelemelerde bulundu. Heyet, inceleme öncesinde ise Ardeşen Belediye Başkanı Hakan Gültekin’i makamında ziyaret ederek bilgi paylaşımında bulundu.

ardesen’e-kiyi-emniyet-birimi-kurulacak-(5).jpg

Ardeşen Belediye Başkanı Hakan Gültekin, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Basın Müşaviri Turan Özyanık, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Koordinasyon Daire Başkanım Özkan Ökten, Suat Barlaşdemir, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Trabzon Bölge Müdürüm İhsan Gümrükçü, ve Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Trabzon Bölge Müdürüm Mustafa Bahar’dan oluşan ekiple birlikte Ardeşen Limanında kurulması planlanan kıyı emniyet birimi için ilk incelememizi tamamladık. Önümüzdeki günlerde fizibilitesi tamamlanan liman içi bölgesinde kurulacak olan hizmet binasıyla birlikte iki kıyı emniyet botu ve sonrasında her türlü olumsuz havada kurtarma faaliyeti yürütebilecek su altı ve su üstü müdahale timleriyle bölgeye hizmet vermeye başlanacak. İlçemize ve bölgemize şimdiden hayırlı olsun.” dedi.

ardesen’e-kiyi-emniyet-birimi-kurulacak-(7).jpg

ardesen’e-kiyi-emniyet-birimi-kurulacak-(2).jpg

ardesen’e-kiyi-emniyet-birimi-kurulacak-(9).jpg

ardesen’e-kiyi-emniyet-birimi-kurulacak-(10).jpg

ardesen’e-kiyi-emniyet-birimi-kurulacak-(11).jpg

ardesen’e-kiyi-emniyet-birimi-kurulacak-(12).jpg

ardesen’e-kiyi-emniyet-birimi-kurulacak-(8).jpg

ardesen’e-kiyi-emniyet-birimi-kurulacak-(13).jpg

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER