Ardeşen’de gençlere yönelik iki büyük proje hayata geçiyor

Ardeşen Gençlik Merkezi ve 300 kişilik öğrenci yurdu için çalışmalara start verildi.

Ardeşen’de gençlere yönelik iki büyük proje hayata geçiyor

Ardeşen Belediye Başkanı Hakan Gültekin yaptığı açıklamada, Gençlik Merkezi’nin ihalesinin 18 Haziran’da yapılacağını ve ihalesi yapılan 300 kişi kapasiteli öğrenci yurdunun inşasının bu günlerde başlayacağını söyledi.


 

Ardeşen’de gençlere yönelik iki büyük proje hayata geçiyor.

Ardeşen Belediye Başkanı Hakan Gültekin’in mega projeleri arasında yer alan ve görevde olduğu ilk 5 yılda projeleri hayata geçirmeyi taahhüt ettiği Gençlik Merkezi projesinde mutlu sona ulaşıldı.


 

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ın destekleriyle proje ihale aşamasına geldi. Ardeşen Gençlik Merkezi’nin ihalesi 18 Haziran’da yapılacak.


 

Öte yandan Ardeşen Turizm Fakültesi’nin yapılmasının ardından artan öğrenci sayısının beraberinde getirdiği öğrenci yurdu ihtiyacı da karşılık buldu.

İhalesi yapılan 300 kişi kapasiteli öğrenci yurdunun inşaat çalışmalarının birkaç gün içerisinde başlayacağı öğrenildi.


 

Bu iki müjdeyi Ardeşen Belediye Başkanı Hakan Gültekin verdi. Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’a teşekkür ettiği açıklamada Ardeşen Belediye Başkanı Hakan Gültekin şu ifadeleri kullandı: “Uzun zamandır üzerinde bakanımızla birlikte çalıştığımız takibimizde olan iki yatırım gerçekleşiyor. Yeni Türkiye yolunda geleceğimizi inşa edecek olan gençlere ve öğrencilere her daim destek olan, Rize’mizin evladı çok kıymetli hemşerimiz Gençlik ve Spor Bakanım Sn. OSMAN AŞKIN BAK Bey’e, güzel ilçemiz Ardeşen’imize kazandırdığı 18 haziranda ihalesi yapılacak olan Ardeşen Gençlik Merkezi ve ihalesi yapılan bu günlerde inşasına başlanacak olan 300 kişi kapasiteli öğrenci yurdu için teşekkür ederim. Bu iki proje ilçemize hayırlı uğurlu olsun. Teşekkürler sn. Bakanım”YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER