Ardeşen'de Kaç Vaka Var?

Ardeşen Kaymakam Vekili Ahmed Çelik Ardeşen'in Koronavirüs Tablosunu Açıkladı.

Ardeşen'de Kaç Vaka Var?

Ardeşen Kaymakamı Ufuk Özen Alibeyoğlu’nun izinde olması nedeniyle göreve vekaleten bakan Çamlıhemşin Kaymakamı Ahmed Çelik ilçenin Koronavirüs tablosu hakkında açıklamalarda bulundu.

Kaymakam Çelik, ilçeye bağlı Pirinçlik Köyü’nde koronavirüs tespit edilen ve testleri pozitif çıkan 11 vatandaşın iki ayrı apartmanda karantinaya alındığını söyledi.

Ardeşen’de sadece Pirinçlik Köyü’nde pozitif vakaların tespit edildiğini söyleyen Kaymakam Çelik “Pirinçlik Köyü’nü karantina altına almıyoruz. Sadece iki evde 11 kişide pozitif vaka tespit edildi. Biz iki evi karantina altına alıyoruz. Ardeşen ilçemizde başka herhangi bir köy ya da mahallelerde herhangi bir karantina yok.” dedi.

"KÖYDE SADECE İKİ EVDE KARANTİNA VAR"

Köydeki karantina sürecine ilişkin bilgiler veren Ardeşen Kaymakamlığı’na vekaleten bakan Çamlıhemşin Kaymakamı Ahmed Çelik “Karantina süreci 14 gün sürecek. Evdekiler hiçbir şekilde dışarıya çıkmayacak. Onların her türlü ihtiyacını biz karşılayacağız. Bayramda hiçbir şekilde o eve ziyaret olmayacak. Sadece iki apartmana giriş olmayacak. Diğer türlü köye giriş-çıkış yasak durumu yok.” İfadelerini kullandı.

Mustafa ÖZYANIK - Sondakikarize.com

YORUM EKLE
YORUMLAR
Seçkin Hacıosmanoğlu
Seçkin Hacıosmanoğlu - 1 hafta Önce

açıklamada,,ardeşende sadece pirinçlik köyunde pozitif vaka tespit edildi diye cümle geçmekte ... ardeşende sadece pirinçlikte yalnız görülmüş gibi bi izlenim uyandırmakta ,,!? oysa başka köy ve ilçe merkezindede başka vakaların(iyileşmiş veya taşıyıcı) olduğuna hem şahsen şahidiz ,hemde hastane bilgilerinden bilmekteyiz ,, biz sifat/pirinçlik olarak pirinçliğin yalnız afaroz edilip ,yoğun gündem edilmesine hem üzgün hemde tepkiliyiz. söz ve cümlelerimizi daha bi dikkat ederek kullanmalıyız.

SIRADAKİ HABER