Ardeşen'de ekmek zammı muamması!

Rize'de fırıncıların zam talebi Ankara'da onay beklerken Ardeşen dahil bazı ilçelerde ekmek 2 TL'den satışa başladı! Rize Esnaf Odalar Birliği Başkanı Güven Aksoy ise zam uyarısı yaptı.

Ardeşen'de ekmek zammı muamması!
Rize’de ekmek zammı ile ilgili fırıncıların talebi Ankara’da beklerken bazı fırınların zamlı satışlara başlaması kafaları karıştırdı.
Resmiyette 300 gramı 1,5 TL’den satılan ekmeğin bugün itibariyle Ardeşen ilçesinde 330 gram ve 2 TL’ye satışa sunulması şaşkınlığa neden oldu.
Sabah saatlerinde market ve fırınlara giden vatandaşlar, bir anda zamla karşılaşınca şok yaşadı. Vatandaşlar habersizce yapılan zamma tepki gösterdi.

guvenaksoy-001.jpg

ekmek-002.jpg

RİZE ESOB’DAN UYARI
Rize Esnaf Odalar Birliği Başkanı Güven Aksoy, fırıncıların zam talebinin Ankara’ya gönderildiğini ancak henüz onaylanmadığını ifade ederek, “Zam kararı alınmadan uygulanamaz. Ben satarım diyen ise bunun hukuki yaptırımına katlanır. Tarım İl Müdürlüğü bu konuda denetleme makamıdır.” dedi.
Fırıncılar ise 2 aydır zam beklediklerini ve maliyetlerin son zamanlarda aşırı yükseldiğini ifade ederek, mağduriyetin giderilmesi için artışın kaçınılmaz olduğunu belirttiler.

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2018, 13:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER