Ardeşen Belediyesi Geleceğin Milli Sporcuları İçin Start Verdi

Ardeşen’de Geleceğin Milli Sporcusu Sen Ol Kapsamında Seminer

Ardeşen Belediyesi Geleceğin Milli Sporcuları İçin Start Verdi

Ardeşen Belediyesi spor kulübü Geleceğin Milli Sporcularının alt yapısını oluşturma adına okullarda başlattığı sporcu seçme ve sportif faaliyetler semineri Kanuni Anadolu Lisesi Konferans salonunda yapılan toplantı ile başladı.

Ardeşen Belediyesi Rafting, Kick Boks, Tekvando, Basketbol, Satranç, Bisiklet, Kano, Hak Oyunları ve Mehteran olarak belirlediği konu başlıkları altında ilçe genelinde sporcu seçme çalışmaları için start verdi.

Belediye Spor Kulübü bünyesinde faaliyet gösteren branşlara altyapı oluşturma ve geleceğin milli sporcularına kapı aralamak, imkan sunmak ve eğitim vermek adına 1 Aralıkta Ardeşen Belediye Konferans salonunda düzenlenecek olan spor faaliyetleri eğitimi ve sporcu seçme konferansı öncesi Ardeşen Kanuni Anadolu Lisesinde Antrenörlerin ve yöneticilerin katılımıyla bir seminer verdi.

Verilen seminere WRF Dünya 2. Başkanı ve TRF Başkanı Fikret Yardımcı, İlçe Spor Müdürü Ali Osman Önçırak, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Eyip Solmaz, Okul Müdürü Ziya Varelci, Ardeşen Belediyesi Spor Kulübü  Tekvando Hocası Yaşar Azaklı, Ardeşen Belediyesi Spor Kulübü  Kick Boks Hocası ve spocusu Gökhan Zorlu, Ardeşen Belediyesi Spor Kulübü  koordinatörü Sema Akçam, Öğretmen  ve öğrenciler katıldı.

Sunum; Japonya ve İtalya’da yapılan Dünya şampiyonalarında 1. Olan Ardeşen Belediyesi Spor Kulübü  Rafting sporcularının, antrenörlerinin ve yönetiminin başarılarını anlatan slayt sunumu ile başladı. Sırası ile yine Ardeşen Belediyesi Spor Kulübü  Kick Boks hocası ve sporcusu Gökan Zorlunun Dünya 3.lük başarısı, yine Ardeşen Belediyesi Spor Kulübü  Tekvando hocası Yaşar Azaklı ve öğrencilerinin başarıları görsel olarak gösterildi.

Seminerde; WRF Dünya 2. Başkanı ve TRF Başkanı Fikret Yardımcı neden Milli Sporcu olmalıyız ve nasıl çalışmalıyız konusunda bir konuşma yaptı. Başkan Yardımcının motive edici bu konuşmasının ardından tereddüt göstermek sizin onlarca öğrenci Milli Sporcu olma yolunda ilk adımlarını kürsüye çıkarak atarken, Yardımcı medeni cesaretleri ve spor sevdalısı bu gençlere bir sürpriz yapmayı ihmal etmedi.

Kürsüye gönüllü çıkan ker bir alt yapı sporcusuna madalya ve Türk bayrağı takdim ederken seminerin ev sahipliğini yapan Ardeşen Belediyesi de her bir genç sporcuya sporcu tişörtü ve şapka hediye etti.

İlçe Spor Müdürü Ali Osman Önçırak ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şübe Müdürü Eyip Solmaz da sporculara hediyelerini veril onların spora karşı heyecanlarını desteklediler.
 

Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2018, 10:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER