12 Mart istiklal Marşı’nın kabulü 98. Yılı Kutlandı

İstiklal Marşı’nın kabulünün 98. yıldönümünde Ardeşen Belediyesi Kültür Merkezinde“12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma”programı düzenlendi.

12 Mart istiklal Marşı’nın kabulü 98. Yılı Kutlandı

Ardeşen Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından düzenlenen programa;  Ardeşen Kaymakamı Emrah Yılmaz,  Ardeşen Belediye Başkanı Hakan Gültekin, Tunca Belediye Başkanı Ahmet Naci Aytemiz,  Jandarma Komutanı Binbaşı Mustafa Çiçek, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Reşat Yazar, Şube Müdürleri, Siyasi Parti Temsilcileri, Belediye Başkan Adayları, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri, Kurum Amirleri, Veliler, Öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Program Saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı’nın Ardeşen İmam Hatip Ortaokulu müzik öğretmeni Beyhan FINDIKÖZÜ’ nün koordinatörlüğünde Ardeşen İmam Hatip Ortaokulu kız öğrencilerinin çaldığı enstrümanlar eşliğinde söylenmesiyle başladı.


 

Ardeşen Anadolu İmam Hatip Lisesi Coğrafya Öğretmeni Veysel Seferinoğlu tarafından yapılan günün anlam ve önemini belirten veciz konuşma ile devam eden program öğrenciler tarafından “Ben Mehmet Akif” metninin seslendirilmesi, Arif Nihat Asya’nın “Bayrak” şiirinin okunması, Mehmet Akif Ersoy’un hayatının anlatıldığı “Mehmet Akif Belgesi” gösterimi, İstiklal Marşı’nın yazılış ve kabulü sürecini anlatan tiyatro, İstiklal Marşı ile ilgili oratoryo sunumu, dereceye giren şiir ve kompozisyonların sahipleri tarafından okunmasından sonra resim, şiir ve kompozisyon dallarında dereceye giren öğrencilere ödüllerin takdim edilmesiyle program sona ermiştir.

Yoğun katılım olduğu program izleyenlerin büyük beğenisini kazanmıştır.YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER