Saadet Partisi Bld.Başk. Adayını Tanıttı

Saadet Partisi Ardeşen İlçe Başkanlığı Ardeşen Belediye Başkan Adayını düzenlediği toplantıyla tanıttı. Ardeşen Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıda Saadet Partisi’nin Ardeşen Belediye Başkan Adayı Ali Okutan olarak tanıtıldı.

Saadet Partisi Bld.Başk. Adayını Tanıttı

Son Derece Geniş Katılımlı Gerçekleştirilen Toplantı Adeta Gövde Gösterisi Şeklinde Geçerken, Belediye Başkan Adayı Ali Okutan, 30 Mart Seçimlerinin Galibini Şimdiden Kendisi Olarak İlan Etti.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLA!

Ardeşen Belediyesi Kültür Merkezindeki Konferans Salonunda Gerçekleştirilen Aday Tanıtım Toplantısına 500 kişinin üzerinde bir topluluk iştirak ederken, katılımcılar arasında çok sayıda bayan partilinin de olması gözlerden kaçmadı.

Etkinliğe, Saadet Partisi Ardeşen İlçe başkanı Ekrem Okutan, İl Başkanı Hasan Uzun, CHP Ardeşen Belediye Başkan Adayı Tahsin Ocaklı, MHP Ardeşen Belediye Başkan Adayı Erdoğan Erdem, Çeşitli Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Örtün Temsilcileri, Gazeteciler ve çok sayıda partili katıldı. Ardeşen Belediye Başkan Yardımcısı ve AK Parti Belediye Başkan Aday Adayı Mehmet Yerebakan ise toplantı öncesi, Saadet Partisi Ardeşen Belediye Başkan Adayı Ali Okutan’ı tebrik ederek salondan ayrıldı.Toplantının açılış konuşmasını yapan SP Ardeşen İlçe Başkanı Ekrem Okutan, 105 gün sonra yapılacak olan yerel seçimlerde başkan adayları Ali Okutan’ı Başkan yapmak için ilk adımı attıklarını ifade ederek, “Rabbimiz bu toplantımızın hayırlara vesile kılmasını diliyorum. Biz bu toplantıyı bir kardeşlik toplantısı olarak düzenliyoruz. Bu bir Saadet Partisi toplantısı değil. Çünkü, şuan salona baktığımız zaman sokakta mutlaka sohbet ettiğimiz, çay içtiğimiz, yürüdüğümüz, birlikte ağlayıp güldüğümüz, aynı yolu paylaştığımız insanlar. Bu toplantı da her görüşten, her partiden, her kesimden insanı görmek bizleri çok mutlu ediyoruz ve cesaretimize cesaret katıyor. 40 yıldır Milli Görüş Üniversitesinde eğitim görmüş, şuan milli görüş Profesörü olan Belediye Başkan Adayımız Ali Okutan’ı sizlere hizmet edecek bir başkan olarak seçeceksiniz inşallah. Onun için biz gayretimizi sarf edeceğiz, herkesi ikna edeceğiz. Bu sefer saadet için var mısın, milli görüş için var mısın, en sonunda Ardeşen için var mısın diye tek tek, ferd ferd, ev ev dolaşarak bütün insanlara çağrıda bulunmak zorundayız. Bunu  da yapacağız.” Dedi.

Saadet Partisi Rize İl Başkanı Hasan Uzun ise, “Dava ve görev adamı, bu güne kadar Samsun’a hizmetkarlık yapan Ali Okutan, bundan sonra Ardeşen’de hizmetkar olacaktır. İnşallah 1994 yerel seçimlerinde zirveye çıkan Milli Görüş’ümüz, 20 yıl sonra yeninden en zirveye çıkacaktır. Tüm Türkiye de saadet kadroları büyük bir heyecanla hizmet etmeyi bekliyor.” Dedi.

Daha sonra yüksek alkışlar eşliğinde kürsüye geçen Saadet Partisi Ardeşen Belediye Başkan Adayı Ali Okutan, kendini tanıtan bir konuşmaya yaparak, “31 Mart 2014 Pazartesi sabahı Ardeşen Belediye Başkanı olarak Ardeşen’liye hizmet etmeye başlayacak olmanın heyecanı içerisindeyim. Bu seçimleri kazanmamak gibi bir korkum yok. Ardeşen’lilerin hizmetkarı olmak için sabırsızlanıyorum. 31 Mart sabahı Ardeşen’in yepyeni bir sayfa olacak ve özlenen, hasreti duyulan, ihtiyaç duyulan Milli Görüş Belediyeciliğini halkımızla kavuşturacağız.” Dedi.

Milli Görüş düşüncesine göre Belediye Başkanlığının açılımını yapan Okutan, “Belediyecilik ve Belediye Başkanı demek, Allah’ın ve devletin Ardeşen için vermiş olduğu nimetleri Ardeşen halkı için adaletli bir şekilde dağıtmak ve hizmetine sunmak demektir. Belediyecilik budur.”

Ölenlere Rahmet, Kalanlara Sağlık ve Uzun Ömür Diliyorum!
Ardeşen’imiz ilçe statüsüne 1 Mart 1953 yılında kavuşmuştur. O Günden bu yana Ardeşen’imize hizmet veren, değerli başkanlarımızdan Ahiret’e intikal Etmiş olan Muhammet Kabaoğlu, Niyazi Akay ve Lütfü Alemdar Beyfendilere Allahtan Rahmet Diliyorum. Henüz sağ olan Bakanımız İmdat Sütlüoğlu, Nazmi Alçın, Avni Kabaoğlu’na da yapmış oldukları hizmetlerden ötürü teşekkür ediyor, uzun ve sağlıklı bir yaşam diliyorum. Ayrıca şuan görev başında bulunan ve şuan konuşmuş olduğum bu mekanı bizlere tahsis eden Belediye Başkanı Mümtaz Sinan’a da teşekkür ediyor, bundan sonraki yaşamlarında başarılar diliyorum.

Gelecekte Meclis Üyelerimiz ve Projelerimizi Anlatacağız!
Ardeşen İçin birlik, beraberlik ve kardeşlik toplantısı olarak isimlendirdiğimiz bu toplantı aday tanıtım toplantısıdır. Önümüzdeki süreçte iki farklı konu üzerinde de toplantı düzenleyeceğiz. Bu toplantılardan birisi, Belediye Meclis Üye Adaylarımızı Tanıtacağımız bir toplantı olacak. Diğer toplantı ile de açıkladığımız zaman her biri bomba tesiri yapacak olan projelerimizin tanıtımı olacak. Bu süreci Allahın izni ile adeta bir bayram havasında içerisinde geçmesini diliyorum.” Dedi.

Sivil ve Siyasi Özgeçmişini Anlattı

1960 yılında doğduğu Ardeşen’in sesli kaya köyünde ilköğrenimini gördüğünü anlatan Okutan, “orta okulu Samsun da okuduktan sonra, Lise eğitimimi Ardeşen Lisesinde tamamladım. Daha sonra yurt dışında eğitim gördükten sonra Türkiye’de ilahiyat fakültesinden mezun oldum. Evli ve 6 çocuk babasıyım. Ticaretle iştigal içerisindeyim. Samsun da mikro cerrahi alanında küçük bir fabrikamız var. İlk siyasi kariyerime ise Ardeşem’de başladım. Ardeşen Lisesi son sınıf öğrencisiyken, Milli Türk Talebeler birliğini kuran ve kurucu il başkanlığını yapan bir kardeşinizim. Daha sonra Samsun’a göçtük. Burada Samsun mahalle başkanlığından İl yönetim kurulu üyeliğine geçtim. Refah Partimiz kapandıktan sonra Fazilet Partisi dönemi başladı. Bu kulvarda Genel Merkez il müfettişliği görevine getirildim. Bu kez Fazilet Partisi kapandıktan sonra Saadet Partisi’nde Genel Merkez İl Başkanlığı müfettişliği başkan yardımcılığına, oradan Samsun’umuzun en büyük ilçesi olan ilk adım ilçesinin teşkilat başkanlığını yürütüyorum. Geçtiğimiz Milletvekili Genel Seçimlerinde İse Samsun Milletvekili Adayı oldum. Son oalrak da Genel Başkanımız sayın Mustafa Kamalak’ın görevlendirmesi ile Ardeşen Belediye Başkan Adayı oldum ve 31 Martta görevi devralmanın heyecanı içerisindeyim. Bu görevi de layığı ile yerine getireceğimden kimsenin kuşkusu olmasın.” Dedi.

Şuan da Mahalle İdareler Yerel Seçimi atmosferine giriş yapıldığını ifade Eden Okutan, “Biz eğer parçalanır, bölünürsek, parti ayrımı yaparsak hizmet veremeyen başkanlarımız, meclis üyelerimiz olur ve Parti hizmetin önüne geçiyor. Türkiye’de halkımızın iyi niyetine rağmen istediğimiz hizmet alınamıyor. Merkezi hükümetin imkânları dâhilinde sağlamış olduğu yardıma rağmen maalesef yeterli hizmet alınamıyor. Bugün baktığımızda Türkiye’deki 1554 belediyenin 700 küsürü yolsuzluktan dolayı mahkemelik. Bunun yarısı iktidar partisinin belediyeleri diğer yarısı ise muhalefet parti belediyeleri. Durum ortadadır. Şimdi siz Milli Görüş olarak inancını, tarihini, Kültürünü Belediye Başkanı yapacaksınız. Ardeşen’e sorun şuan büyük bir kan değişimine ihtiyaç olduğu aşikardır. Anketler ortadadır. Ancak kan değişimi ile bir şey değişmez, Ardeşen’in zihniyet değişikliğine ihtiyacı var. Peki bu zihniyet değişimi nasıl olacak? Saadet Partisi adaylarının belediye başkanı seçerek olacak. Çünkü, geçmişte. 1994 yılında gördüğümüz gibi, Milli Görüş Belediyeciliği efsaneler yazmıştır. Bugün Türkiye’mize baktığımız da Büyükşehirleri, Küçük şehirler, İlçeler adeta kasaba yöneticiliği şeklinde yönetilmektedir. Büyük paralar harcanmaktadır, büyük israflar yapılmaktadır ama maalesef 94 ruhu bir türlü yakalanamamaktadır. Şuan başkanlık yapan Temiz arkadaşlarımız olabilir, kişiler üzerinde durmuyorum. Taklitçi zihniyetleri sorguluyoruz. Bir an önce halkımız bu atmosferden kurtulması lazım.” Dedi.

Bugün Ardeşen’in kanalizasyonlarını, yollarını, apartman çevrelerini, kağıt temizliğini konuşmak Ardeşen’liye yakışmaz. Ardeşen daha büyük projelerin altına imza atması lazım. Az önce saydıklarım iyi yönetim olduktan sonra kendiliğinden olacaktır. Biz Ardeşen Belediyesini Allahın izni ile alacağız. Allah hiçbir emeği boşa çıkartmaz. Yeter ki Allahın vermiş olduğu tüm maddi manevi imkânları son damlasına kadar Allah için harcarsanız, bu Allahın adaleti gereği olacaktır. Ben Ali Okutan olarak belediye başkanlığını kesinlikle kazanacağıma inancım sonsuzdur.

Bizi kuran siyasetinden de hiç kimse geri koyamaz. Biz kuran siyaseti yapıyoruz, yapağız da.

Seçim Süreci Bayram Havasında Geçecek!
Biz Kesinlikle Ardeşen de çok seviyeli, Ardeşen’e yakışır şekilde, bayram edası içerisinde bir seçim atmosferi geçirmeyi umut ediyoruz. Özellikle ona kilitlenmişimdir, Ardeşen’liye yakışacak, belden aşağı siyaset yok, gıybet yok, sayın başbakanımıza iftira yok, aşağılama yok. Belediye başkanlarımıza yaptıkları hizmetten dolayı rahmetle andık, sağ olanlara sağlık diledik. Mevcut başkanımıza bu salonu bize tahsis etti. Başkanımıza teşekkür ettik. Biz seviyeli adamlarız. Bizim siyaset anlayışımız, terbiyemiz budur. 35 sene Erbakan hocamızın dizinin dibinde siyaset dersi görmüş, garsonluk yapanlardan değil, mutfağında pişenlerdeniz. Garsonluk yapanlar bugün ayrı bir lokanta açtı.

Saadet Partisi, 30 Mart Seçimlerde Ardeşen Belediyesini Kazanınca ABD Başkanı Obama, İsrail Başbakanı Perez o gece değişik rüyalar görecek. Sabahında gazeteleri titreyerek okuyacak. Bütün dünya bakacak ki, Ardeşen’de bir çiçek, işaret fişeği yanıyor. Bu neyin nesi diyecekler ajanlarını Ardeşen’e gönderecekler.  Onlar gazeteci olarak, Profosor olarak, Eğitim görevlisi olarak gelecekler ve bizi anlamaya çalışacaklar. Biz bunları daha önce yaşadık, yine yaşayacağız.

Ben 31 Mart Sabahı Ardeşen Belediye Başkanı olarak uyanacağım ve ilk işim Ardeşen’in tepesinde helikopterler gezdirmek olacak. Ne yapacak bu helikopterlerde oturacak uzmanlar? Ardeşen’i inceleyecekler. Nasıl örnek bir şehir oluşturabilirsizin hesaplarını yapacaklar. Söz veriyorum ki Ardeşen’e gönderilecek olan tek kuruşu, Ardeşen dışına göndermemek şartıyla, Sanayilerimizi, Sosyal Mekanlarımızı, Parklarımızı ve ne ihtiyaç varsa bunları en güzel şekilde yapacağım.


Oylar bölünmesin, boşa gitmesin diyorlar bize. Yani biz şimdi bölücü müyüz? Nasıl bölünüyormuş bu oy? Ya işte Chp’ye gider. Chp’ye soruyorsun ya Akp ye gider. Yani bu bir oyun. Bu oyunu bozmalıyız. Rahmetli Erbakan, Merhum Ecevit ile iktidar oldu. Erbakan dedi ki, ya bu solcularla da güzel işler oluyormuş dedi. Solcular vatan hainidir kim dedi. Biz mi dedik? Hayır, Siz dediniz. Demek ki vatan haini değilmiş. Benim, bilinçli solcular olsun, sağcı olsun, bu memleketin ilerlemesi için uğraşan, efor sarf eden, zaman harcayan bütün insanlar için başımın üstünde yeri var. Biz sağcıları da, solcuları da, yolcuları da, kaldıramayacağımız taşın altına omuz verin diye çağırırız.

Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2013, 22:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER