Ardeşen’de Etkili Kar Yağışı! - Köyler de Son Durum?

Ardeşen’liler Güne Beyaz Örtü İle Başladı…

Ardeşen’de Etkili Kar Yağışı! - Köyler de Son Durum?
Etkili Kar Yağışı Ardeşen Merkez ve Köylerde Etkili Oldu. Yüksek Kesimlerde ki Köylerde Ulaşım Sağlanamazken, Bir Çok Köyde Ulaşım Sağlanabiliyor. Kar Yağışı Dolayısıyla ise Sadece Köy Okullarında Okullar tatil Edilirken Şehir Merkezindeki Okullarda Eğitim-Öğretim Devam Ediyor.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLA!

Son günlerde etkisini iyiden iyiye hissettiren soğuk hava, bugün kar yağışına dönüştü.

Sabaha karşı başlayan kar yağışı, Ardeşen Şehir merkezi başta olmak üzere tüm mahalle ve köyleri beyaza bürüdü.

Kar yağışının gün içerisinde aralıklı bir şekilde devam edeceği öğrenilirken, Salı günü yağmurla süreceği, Çarşamba günü ise yeniden kar yağışının devam edeceği öğrenildi.

KÖYLERDE SON DURUM!
Konuyla ilgili lazhaber’e bilgi veren Ardeşen Kaymakamı İlyas Memiş, Etkili kar yağışı sonucu ilçeye bağı üst bölge köylerinde ulaşım konusunda aksamalar yaşandığını belirterek, “Şuana kadar sadece Armutluk, Güneyköy, Şendere, Arılı, Kirazlık gibi üst bölgelerde bulunan köylerde ulaşım da aksaklıklar yaşanıyor. Özel idare ve köylere hizmet götürme birliği ekiplerimiz yol açma çalışmalarını hızlı bir şekilde sürdürüyor. Ayrıca, alt bölgelerde ki köylerimiz de de kar yağışına bağlı olarak ulaşımda meydana gelebilecek olan aksaklıklara karşı son derece hazırlıklıyız. Ekiplerimiz teyakkuzda beklemektedir. Bize gelen her ihbarı en ivedi şekilde değerlendirerek yol açma çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” Dedi.
Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2013, 14:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER