SGK'ya 400 memur alımı! Başvuru tarihi ve detayları

Sosyal Güvenlik Kurumu, Resmi Gazete ’de bugün yayımlanan ilana göre 400 denetmen yardımcısı memur alacak. İşte başvuru şartları…

SGK'ya 400 memur alımı! Başvuru tarihi ve detayları

Sosyal Güvenlik Kurumu, Resmi Gazete ’de bugün yayımlanan ilana göre 400 denetmen yardımcısı memur alacak. İşte başvuru şartları…

17 Temmuz 2017 Pazartesi 10:52
SGK'ya 400 memur alımı! Başvuru tarihi ve detayları

Kurumu’nun alacağı denetmen yardımcıları taşra teşkilatında istihdam edilecek. Kamu personeli olacak adaylarda KPSS şartı aranıyor. Gerekli şartlara uygun olan adaylar ön başvurularını elektronik ortamdan yapacaklar. Ön elemeden geçen alımın en az 4 katı aday Ankara’da sınavaS katılacak. Sınavda başarılı olan adaylar kamu personeli olmaya hak kazanacaklar.

SGK’nın bünyesine, en az dört yıllık lisans eğitimi veren “hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, bankacılık” bölümlerinden mezun 300; matematik, istatistik ve aktüerya bölümlerinden fakülte, yüksekokul veya bölümlerinden ya da bunlara denkliği bulunan YÖK tarafından onaylanmış yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmuş 100 olmak üzere toplam dört yüz kişi alınacak.

Başvuru ve Sınav Tarihi Ne Zaman? 

SGK’nın aradığı kriterlere uygun olan adaylar için başvurular bugün başlıyor. Elektronik ortamdan alınacak olan başvurular 17-31 Temmuz 2017 tarihleri arasında “https://uyg.sgk.gov.tr/kdsinavbasvuru/AnaSayfa.do” adresinden alınacak. 

Adaylar, T.C. kimlik numarası ile başvuru ekranına giriş yapacak olup Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcılığı Sınavı Başvuru Formu’ nu eksiksiz ve doğru şekilde doldurduktan sonra “tamam” ve “onayla” butonuna basarak başvurusunu tamamlayacak. Elektronik ortam dışında başvuru kabul edilmeyecek.

Başvuruların ardından sınava girmeye hak kazanan adayların listesi 11 Ağustos 2017 tarihinde SGK’nın resmi sitesi “www.sgk.gov.tr”den yayınlanacak. Sözlü sınava katılmaya hak kazanan adaylar belgelerini 31 Ağustos mesai bitimine kadar kuruma posta yoluyla veya elden teslim edecek.

Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcılığı Giriş Sınavı; 18-29 Eylül 2017 tarihleri arasında Ankara’da yapılacak.

Başvuru Şartları Neler?

Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcılığı Giriş Sınavı Duyurusuna göre, Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcılığı giriş sınavına katılabilmek için adayların aşağıdaki şartları taşıması gerekmektedir:
a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde yer alan genel şartları taşımak.
b) Giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını
doldurmamış olmak.
c) ÖSYM tarafından 2017 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında KPSS P13, KPSS P23 ve KPSS P42 puan türünden 70 ve üzeri puan almış olmak.
d) Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmamak.
e) Kurumca açılan giriş sınavlarında iki defadan fazla başarısız olmamak.

Sınav İtiraz Hakkı

Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcılığı Giriş sınav sonucuna itirazlar, sonuçların ilan edildiği tarihten itibaren beş iş günü içerisinde dilekçe ile Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı'na yapılabilecek. İtirazlar komisyona ulaştıktan sonra en geç on beş gün incelenerek sonuçlandırılacak.

Kaynak: HABER7.COM

Son Güncelleme: 17.07.2017 10:52
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.